پرریزی

پرریزی

پرریزی

پرريزي مي‌تواند يك وضعيت استرس‌دار براي پرنده‌تان باشد. حداقل سالي يك بار پرنده شما پرريزي خواهد داشت و پرهايش را از دست خواهد داد. به‌نظر مي‌رسد كه اكثر پرندگان خانگي با ريزش پرها و درآمدن پرهاي جديد در طول تابستان در يك پرريزي هميشگي و مداوم هستند.

شما مي‌توانيد با ديدن پرهاي كاملِ ریخته شده در كف قفس و ايجاد شدن ضايعات سيخ سيخ بر روي پوست پرنده‌تان متوجه فصل پرريزي او بشويد. اين ضايعات غلاف‌هاي پر هستند كه از كراتين تشكيل شده‌اند و به جوانه‌هاي پرهاي جديد كمك مي‌كنند تا از پوست بيرون بزنند. همچنين اين غلاف‌ها، پرهاي جديد را تا زمان سيكل رشدشان از تخريب و آسيب محافظت مي‌كنند.

امكان دارد شما متوجه شويد كه پرنده‌تان در طول پرريزي تحريك‌پذيرتر شده باشد، كه همين نيز انتظار مي‌رود فكر كنيد اگر اين همه پرهاي جديد از پوست شما خارج مي‌شدند چه حالي داشتيد. علاوه بر اين پرنده شما در زمان پرريزي احتمالاً زمان بيشتري را بخواهد با شما بگذراند زيرا زماني كه بالاي سرشان مي‌خارد و نمي‌توانند خود را بخارند صاحبشان معمولاً كمك‌شان مي‌كنند (پرهاي جديد را به آرامي بخاريد زيرا برخي از آنها هنوز در حال رشد و به لمس حساس هستند). بعضي از پرندگان هنگام پرريزي نياز به غذاي مخصوص دارند بنابراين اين مورد را با دامپزشكتان در ميان بگذاريد.

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر